Erootiline massaaž
Erootiline massaaž on massaažitehnikate kasutamine ühe inimese poolt teise inimese erogeensete tsoonide massaažiks seksuaalse naudinguga seotud eesmärkidel. Selle protsessi käigus võib saavutada või tugevdada saaja seksuaalset erutust või erutust ning mõnikord saavutada orgasm. Massaaži pakkujat nimetatakse massööri (mees) või massöösiks (naine). Massaaže on meditsiinilistel eesmärkidel kasutatud juba väga pikka aega ning nende kasutamine erootilistel eesmärkidel on samuti pikaajaline ajalugu. Naistel on kaks peamist keskendumisala kõht ja pubis, samas kui meestel on keskendumisala mehe rinnalihased ja niplid, meeste suguelundid, pärak ja prostaat). Kui massaaž on partneri suguelundite massaaž (käeline seks), nimetatakse seda tavaliselt handjobiks peenise puhul ja sõrmitsemiseks vulva puhul.
Tänapäeval kasutatakse erootilist massaaži mõned inimesed aeg-ajalt osana seksist, kas eelseks või lõppseksuaalsena, või osana seksiteraapiast. Paljudes riikides ja linnades on olemas suur erootilise massaaži tööstus, mis nimetab oma asutusi massaažisalongideks, spadeks või saunadeks, näiteks Keha hõõrumine New Yorgis.
Kommertslik erootiline ja seksuaalne massaaž
[tekre | teke sidgem]Sõr-wilgda:Anchor Erootilist ja seksuaalset massaaži võib pakkuda sõltumatud teenusepakkujad või laiemate seksuaalteenuste pakkujad, erootilise massaaži agentuuride kaudu või korraldatud massaažisalongides või bordellides. Seda on palju erinevaid vorme, alates massaažitehnikatest, mille eesmärk on integreerida seksuaalsus, vaimsus ja füüsilisus, kuni massaažini, mille eesmärk on saavutada orgasm käeline seks, oraalne seks või seksuaalvahekord.
"Happy ending" on slängi mõiste, mis viitab praktikale, kus teenusepakkuja pakub kliendile seksuaalset vabastust. Seda pakutakse mõnikord igasuguse muu massaaži täienduseks, tavaliselt käeline seks ehk handjob. 2009. aasta dokumentaalfilm Happy Endings? jälgib naisi, kes töötasid Ameerikas Rhode Islandil Aasia massaažisalongides. Film keskendub "täisteenuse" massaažisalongidele, kuigi "rub and tug" massaažisalongide (kus pakutakse ainult käeline seks) kajastatakse ka. Prostitutsioon Rhode Islandil oli filmimise ajal seaduslik.[1]
Õiguslikud küsimused
[tekre | teke sidgem]Paljudes jurisdiktsioonides peetakse erootilist ja seksuaalset massaaži seksuaalteenuseks, mille seaduslikkus varieerub erinevates piirkondades. Mõnes piirkonnas võib erootiline massaaž olla seaduslik, samas kui prostitutsioon võib olla keelatud.
Seksiteraapia
[tekre | teke sidgem]Erootilist massaaži võib kasutada seksiteraapias, et stimuleerida libiidot või suurendada inimese võimet reageerida positiivselt sensuaalsest stiimulile. Mõnedel juhtudel võib erootiline massaaž olla vormiks eelseks, mille eesmärgiks on suurendada tundlikkust enne muud tegevust, kus seksuaalne erutus ja täitumus on oodatud. Teistes olukordades võib erootilist massaaži professionaalselt kasutada meeste abistamiseks enneaegne ejakulatsioon.
Meditsiiniline kasutamine
[tekre | teke sidgem]Võimalik praktika ämmaemandate poolt
[tekre | teke sidgem]
Vastavalt Rachel P. Maines, lääne meditsiinilises traditsioonis oli naise suguelundite massaaž arsti või ämmaemanda poolt tavaline ravi naise hüsteeria, mida peeti naistel tavalisteks ja kroonilisteks häireteks. 1653. aastal soovitas Pieter van Foreest[2] suguelundite massaaži tehnika haigusele, mida nimetati "emakahäireks", et viia naine "hüsteerilisesse paroksüsmi". Sellised juhtumid olid arstide jaoks üsna kasumlikud, kuna patsiendid ei olnud surmaohtlikud, kuid vajasid pidevat ravi. Siiski oli vaginaalse massaaži protseduur (üldiselt tuntud kui "vaagnamassaaž") tülikas ja aeganõudev arstidele. Tehnika omandamine oli arstidele keeruline ja võis võtta tunde, et saavutada "hüsteeriline paroksüsm". Arsti ülesanne saadi mõnikord ära anda ämmaemandatele, mis tähendas äritegevuse kaotamist ja aeg-ajalt paluti abikaasadel abistada.[3]
Siiski on Mainesi kirjeldust vaidlustanud teised teadlased, sealhulgas Helen King,[4] ja Hallie Lieberman ja Eric Schatzberg,[5][6] väites, et see on vale. Tegelikult olid paljud vaagnamassaaži praktikandid teadlikud võimalusest seksuaalsest stimulatsioonist protseduuri käigus ja nagu Soome arst Georg Asp (1834–1901),[7] oli juhtivaid teadlasi, kes nägi orgaanilisi funktsioone emakakaela kaudu vagiina kaudu uuringu korral.[8]
Vaata ka
[tekre | teke sidgem]Viited
[tekre | teke sidgem]Sõr-wilgda:Massaaži tüübid Sõr-wilgda:Autoriteedi kontroll
Kategooria:Seksitööstus Kategooria:Mittetungiv seks
- ↑ Sõr-wilgda:Cite news
- ↑ Meditsiinilises kompendiumis Observationem et Curationem Medicinalium ac Chirurgicarum Opera Omnia
- ↑ Sõr-wilgda:Cite book
- ↑ Sõr-wilgda:Cite journal
- ↑ Sõr-wilgda:Cite journal
- ↑ Template:Doc
- ↑ Sõr-wilgda:Cite journal
- ↑ Sõr-wilgda:Cite book